Haber

Dezavantajlı okul öncesi çocuklar için ücretsiz kahvaltı

Dezavantajlı okul öncesi çocuklar için ücretsiz kahvaltı

ADIYAMAN Adıyaman’da 2022-2023 eğitim öğretim sezonunda hayata geçirilen uygulama ile dezavantajlı durumdaki 1.520 okul öncesi öğrencisine kahvaltı hizmeti verilmektedir.

2022-2023 eğitim-öğretim sezonunda Milli Eğitim Bakanlığı, anaokullarında dezavantajlı öğrenciler için ücretsiz kahvaltı uygulamasını hayata geçirdi. Adıyaman’da her gün 1.520 okul öncesi öğrencisine kahvaltı servisi yapılıyor. Minik öğrenciler kendileri için hazırlanan kahvaltının tadını çıkarıyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenevi Döner Sermaye İşletmesi bünyesinde kurulan mutfaklarda hazırlanan yemekler 20 bin öğrenciye ulaştırılıyor.

Geceleri hazırlanan yemekler ve kahvaltılar soğumadan termokutularda okullara götürülüyor. Adıyaman’da taşımalı eğitimde 9 bin 511’i ilkokul, 7 bin 188’i ortaokul, 1 bin 169’u özel eğitim ve 1.520’si anaokulu olmak üzere toplam 19.388 öğrenci, kurallara göre hazırlanan sağlıklı, istikrarlı beslenme ve öğle yemeği servisinden yararlanıyor. kalori maliyetine, ücretsiz. Ayrıca ulaşıma dahil olmayan ancak ulaşımdaki okullarda eğitim gören 1.153 öğrenciye Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla ücretsiz yemek veriliyor. Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, okul öncesi öğrencilere verilen kahvaltının çok güzel bir hizmet olduğunu belirterek, “İl genelinde 1520 öğrenci kahvaltı yapıyor. Bunlar benim dezavantajlı bölgelerdeki okullarım. Şu anda 1520 çocuğumuzu devletimiz yapıyor. Her sabah kahvaltı vererek mutlu oluyorlar. Toplamda 20 bin öğrencimize ilimizde ücretsiz yemek veriliyor. Bu çok güzel bir hizmet” dedi.

Adıyaman Öğretmenevi Müdürü Aziz Özbilgiç, yemeklerin kalitesinden taviz verilmediğini kaydederek, “Kendi çocuğumuza yediremeyeceğimiz hiçbir yemeği kesinlikle hiçbir çocuğa yedirmiyoruz. Bu ilkeden yola çıkıyoruz. Ödün vermiyoruz. kalite, temizlik ve hijyen üzerine.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu