Ekonomi

TOKİ, Koru Florya’da 14 rezidansı 60 ay vade ile satışa çıkardı

Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı (TOKİ), Bakırköy Koru Florya ve Beyoğlu Sütlüce’de 34 konutu açık artırma ile satışa sundu.

Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı (TOKİ), Koru Florya ve Beyoğlu Sütlüce’de bulunan toplam 34 konutu açık artırma ile satışa sunuyor. Koru Florya’daki rezidanslar hemen teslim edilirken, Sütlüce’deki konutlar ise 6 ay içinde teslim edilecek. Satışların tamamında peşin ödeme yapılabilecek. Peşin ödemenin dışında Koru Florya’daki rezidanslar yüzde 12’si peşin 60 ay vade, Sütlüce’deki konutlar ise yüzde 50’si peşin 120 ay vade imkanı ile satılacak. Koru Florya projesindeki 14 rezidans daire ile Sütlüce Mahallesi projesindeki 20 konut, 1 Aralık 2022 tarihinde düzenlenecek ihale ile satışa çıkarılırken ihale için salon iştiraki Küçükçekmece’deki TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu adresinde gerçekleştirilecek.

“Yatırımcıların ileriye dönük olarak, kısa vadede çok kazanacağı bir yatırım”

Koru Florya projesini yatırımcıların muhakkak değerlendirmesi gerektiğini söyleyen Yatırım Danışmanı Muhammet Peksöz, “İstanbul’un çok merkezi bir lokasyonunda, toplu ulaşım araçlarına çok yakın ve Florya İstanbul’da çok değerli bir alan. O yüzden mükemmel bir yatırım aracı ve müthiş bir yaşam alanı. İstanbul’un başka bölgeleriyle kıyaslandığı vakit çok cazip bir fiyat evresi var. Satın alma kabiliyetleri için kusursuz seçenekler var. Muhakkak kıymetlendirilmesi gereken bir yatırım. Hayat alanı olarak, aile planlamasında, okulların ve bütün toplumsal alanlarını da içinde barındırdığı bir yer. O yüzden yatırımcıların ileriye dönük olarak, kısa vadede çok kazanacağı bir yatırım olarak düşünüyorum. Florya Yeşilköy, etrafındaki alışveriş merkezi lokasyonları, toplumsal ömür alanlarıyla yalnızca Türkiye için değil, dünya lokasyonunda da değerli bir pozisyon içeriyor. O yüzden yatırımcıların kesinlikle acilen değerlendirmesi gereken bir yatırım olarak düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

“TOKİ’nin yaptığı bu çalışma çok olumlu olmuş”

TOKİ’nin sunduğu bu fırsatla herkesin mesken sahibi olabileceğini düşünen, inşaat bölümünde çalışan Recep Ertuğrul, “Ben ailemle burada oturmayı düşünüyorum. Her şeyin çok kaliteli olduğunu gördüm. Beklentilerimin çok üstünde. Sütlüce’ye de bakacağım, oradan da alma niyetim var. 1 Aralık’ı bekliyorum. İstanbul da trafikten ötürü çalışma ofisiyle oturduğunuz yer çok değerli. Birinci önceliğim ulaşım. Florya’daki yerin ulaşımı benim için çok kolay olacak. İnşallah 1 Aralık’ta alırım diye düşünüyorum. TOKİ’nin yaptığı bu çalışma çok olumlu olmuş yani yüzde 50 peşin, geri kalanı 120 ay vade üzere, herkesin konut sahibi olabileceğini düşünüyorum” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu