Haber

O bebek büyüyüp kurt adama dönüştü! Son halini görenler gözlerine inanamıyor

Hindistan’ın Madhya Pradesh bölgesindeki Nandleta isimli küçük bir köyde yaşayan 17 yaşındaki Lalit Patidar, orta çağlardan beri sadece 50 kişide görülen son derece nadir bir sendromla dünyaya geldi.

ZORLUKLAR ONU HAYATA KÜSTÜRMEDİ

Hipertrikoz yani bizim bildiğimiz adıyla ‘KURT ADAM SENDROMU’ nedeni ile tüm bedeni kıllarla kaplı olan Patidar şu anda lise son sınıfta.Çiftçi bir ailenin çocuğu olan genç adam görünüşü nedeni ile şimdiye kadar birçok defa zorbalığa uğradı. Lakin özel durumu onu hayata küstürmedi.

6-7 YAŞINA KADAR ANLAYAMADI

Yaşadığı her şeye karşın hayata olumlu baktığını belirten Lalit, yeni maksadının başarılı bir Youtuber olmak olduğunu belirtti ve hayallerini beşerlerle paylaştı. Çifti bir ailenin çocuğu olduğunu belirten Latit, “Ailem hekimin beni doğumda tıraş ettiğini söylüyor fakat ben 6-7 yaşıma gelene kadar sorunu fark etmemiştim. Tanıdığım herkesten farklı olarak, bedenimin her yerinde tüylerin uzadığını birinci sefer o vakit fark ettim. Tabipler ‘hipertrikoz’ denilen bir sendromum olduğunu söyledi. Ender görülen bir durum ve bildiğim kadarıyla dünyada yalnızca elli bireyde var. Ailemdeki kimsede bu türlü bir hastalık geçmişi yok, yalnızca ben varım. Küçük olduğum vakitler bu duruma çok üzülmüyordum lakin ailem çok telaşlıydı. Küçük çocuklar beni görünce korkup, onları hayvan üzere ısıracağımı düşünerek kaçardı ancak nedenini anlayamazdım. Büyüdükçe tüm bedenimin kıllı olduğunu ve herkesten farklı olduğumu keşfettim” dedi.

“ÇOK UZARSA KESERİM, ÖBÜR DERMANIM YOK”

17 yaşındaki genç, durumunun tedavisi olmadığını biliyor ve artık bununla yaşamayı öğrendi. Verdiği mücadelenin sonunda onu benzersiz yapan şeyin aslında hastalığı olduğunu anlatan Latit, “Bu durumun bir tedavisi yok. Bedenimdeki kıllar saç üzere uzamaya devam edecek. Çok uzarsalar keserim, diğer dermanım yok” şeklinde konuştu.

“SOKAKTA TAŞ ATARLARDI”

Okul hayatı boyunca onun neler yaşadığından habersiz arkadaşlarının kendisi ile sürekli dalga geçtiğini anlatan Latit, “Arkadaşlarım bana çok korkutucu olduğumu söyler ve gerimden ‘maymun’ diye bağırırlardı. Sokaktaki beşerler bana taş atardı ki bu ne olduğunu bilmeyen küçük bir çocuğa yapılacak en büyük haksızlık. Beşerler hala bu durumun tedavisi var mı diye soruyorlar ve çocuklarını korkmasınlar diye benden uzak tutuyorlar. Ancak tüm bunlar beni memnun bir hayat sürmekten alıkoyamaz. Seyahatim sırasında çok şey öğrendim, en değerlisi milyonda bir olduğumu, asla pes etmemem gerektiğini ve hayatı dolu dolu yaşamam gerektiğini öğrendim. Sıradan insanlardan farklıyım, ben eşsizim. Birden fazla vakit farklılıklarımız en büyük gücümüzdür ve kendim olmaktan gurur duyuyorum” tabirlerini kullandı.

İşte görünüşüyle dikkat çeken o genç;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu