Haber

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Yalova’da konuştu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa’dan TX10 model akıllı cihazıyla gelen ‘Kapadokya’ renkli Togg’un Yalova’da şehrin girişinde kalabalık bir vatandaş grubu tarafından karşılandı. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara seslenen Varank, ülkeyi hak ettikleri yatırım ve hizmetlerle buluşturmanın derdiyle uğraştıklarını vurgulayarak, “Biz ‘beyaz’ dedik, onlar ‘siyah’ dediler. Büyük’, ‘küçük’ dediler ve onlarla birlikte bunu söylediler. Mücadele ederek bu noktaya geldik” dedi.

“Türkiye’nin YÜZYILINI İNŞA ETMEK İÇİN BİRLİKTE DEVAM ETMELİYİZ”

Dünyanın türbülanstan geçtiğini ve Türkiye’nin bir ateş çemberi ile çevrili olduğunu ifade eden Bakan Varank, “Bu ateş çemberinde tecrübesiyle bu Türk gemisini bu fırtınalı denizde güvenle yüzdürecek tek bir kaptan vardır. Yüreği, vatana verdiği fedakarlık, yani Recep Tayyip Erdoğan, izniyle dümen köşküne oturtacağız. devletimize zarar vermeyin.’ Milletimiz bu aracı görünce ‘Allah devletimize zarar vermesin’ diyor. “yapamayız, yapamayız.” ‘Buna hazırken neden mücadele ediyoruz?’ ‘Yurt dışından daha iyi tat alıyoruz.’ Ama Recep Tayyip Erdoğan adında bir lider çıkıp ‘Türk isterse en keyiflisini, en başarılısını yapar’ dedi. “Vatandaşlarımız Türkiye’nin arabasına baktığında bu başarıyı, bu gururu görüyor. İstediğimiz zaman birlikte olduğumuzda neler başarabileceğimizi görüyorlar. O yüzden bu yolda devam etmemiz gerekiyor. Türkiye’nin Yüzyılını inşa etmeye her zaman birlikte devam etmeliyiz.” açıklamasını yaptı.

“SENİN İÇİŞLERİ BAKANI OLDUĞUN ZAMANLAR BU ÜLKEDE TERÖR OKTUYORDU”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İçişleri Bakanı olduğu dönemi eleştiren Varank, “Bu tasfiye grubu iktidara o kadar düşkün ki çok kirli pazarlıklar içinde. Transfer edeyim, hükümeti ben kurarım, yolumu bulurum” dedi. .. Biz bu ülkede bu günleri yaşadık, koalisyonlar yaşadık, krizler yaşadık, şimdi çıktılar, ‘Biz bu ülkeye yeniden koalisyon sözü veriyoruz’ diyorlar. Bak, bu Altı Masa Masasında bir hanım vardı, masadan kalktı ve ‘kumar masası, entrika masası’ dedi. Şimdi yine sofranın başına geçiyor, sofranın faziletlerini anlatıyor, ‘Bu ülkenin en müreffeh, en mutlu günleri koalisyon dönemleriydi’ diyor. Bizim aklımızla mı dalga geçiyorsunuz, o koalisyon dönemlerini yaşadık, o kıtlıkları yaşadık, o yoksulluk dönemlerini yaşadık, vatandaşlarımızın hastane kapılarında süründüğü günleri yaşadık, siz İçişleri Bakanı iken. , terör bu ülkede kol gezdi. Güneydoğu’da saatlerce karakollarımız bombalandı. Helikopter kaldırıp halledemedik. Muhtemelen serasında mutlu mesut yaşadı ama bu millet koalisyonlardan çile çekiyordu. Bu ülkeyi, bu koalisyon anlayışına, eski Türkiye’ye mahkûm etmemeliyiz.” ifadesini kullandı.

‘ŞİMDİ TERÖR ÖRGÜTLERİYLE PAZARLIK YAPIYORLAR’

Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Bakan Varank, “Sadece kendi içlerinde kirli pazarlıklar yapmıyorlar. İktidar aşklarından bu kirli pazarlıkları o kadar ileri götürdüler ki şimdi terör örgütleriyle pazarlık yapıyorlar. Diyorlar ki” , ’14 Mayıs’tan sonra İmralı’daki tecride son vereceğiz.’ ’14 Mayıs’tan sonra bütün teröristleri hapisten çıkaracağız’ diyorlar. 14 Mayıs’tan sonra özerklik getireceğiz diyorlar, 14 Mayıs’tan sonra ne diyorlar? ‘Türkiye’ye döneceğiz’ diyorlar. ‘Askeri, polisi, teröristi bu ülkede adliyeye iade edeceğiz’ diyorlar. Teröristlere izin vermemeliyiz.Terör örgütlerinin bu ülkede korna çalmasına izin vermemeliyiz.Onun için bu kader seçiminde çok dikkatli olacağız.Allah’ın izniyle 14 Mayıs’ta tekrar bu meydana geleceğiz, bayramlaşacağız. Zaferimiz Türk Yüzyılını kutlayacağız” dedi.

Programa AK Parti Yalova milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol ile Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu