Haber

Paralimpik milli sporcular depremzedelerle buluştu

Paralimpik Oyunlarında Türkiye’yi temsil eden milli masa tenisçileri, depremzedelerin yerleştirildiği yurtta çocuklarla birlikte antrenman yaptı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremden doğrudan etkilenen 10 ilden hayatta kalanlar Spor Bakanlığa bağlı öğrenci yurtlarına yerleştirilirler. Depremzedelerin kaldığı yurtlarda hem temel ihtiyaçlar karşılanıyor hem de sosyal imkanlar sağlanıyor.

Paralimpik milli masa tenisçileri, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Yerleşkesi’ndeki kız ve erkek öğrenci yurtlarında ağırlanan depremzedeleri ziyaret etti. Tesiste raketleri hazırlanan masa tenisi salonuna gelen depremzede çocuklar, milli masa tenisçileri eşliğinde antrenman yaptı.

“İçlerinde çok yetenekli insanlar var”

2020 Tokyo Paralimpik Masa Tenisi Şampiyonu Abdullah Öztürk, çocuklar arasında masa tenisinde yetenekli olanların olduğunu belirterek, “Deprem sırasında kardeşlerimizin yanına geldik. Beraber masa tenisi oynadık, vakit geçirdik. Bazıları vardı. Masa tenisi bilen var. Güzel ve keyifli bir organizasyon oldu. Bundan sonraki süreçte de buradaki kardeşlerimize elimizden gelenin en iyisini yapacağız. “Her türlü desteği sağlayacağımızın sözünü verdik. Aralarında çok yetenekli olanlar var, masa tenisine başlayacak insanlarımız var” dedi.

“Bizi gördükten sonra masa tenisine olan sevgileri ve hevesleri artıyor”

Paralimpik Milli Masa Tenisçisi Nesim Turan, milli sporcular olarak çocuklara örnek olmayı ve sporu teşvik etmeyi amaçladıklarını belirterek, “Öncelikle Türk milletinin başı sağolsun. Ülkemiz dünyanın afeti denilebilecek bir felaketi yaşamıştır. El ele bu süreci inşallah atlatacağız. Ölen vatandaşlarımızın mekanı cennet olsun. Bugün de.” Bu sürecin en kıymetlisini görmek için buraya geldik. Çocuklar dediğimizde akan sular durur. Hepimiz için durmalı. Dünya ve gelecek onlarındır. Geleceklerinde yer alabildiysek, yüzlerini güldürebildiysek ne mutlu bize. Spora meyilli birkaç arkadaşa rastladık. Muhtemelen bizi gördükten sonra masa tenisine olan sevgileri ve hevesleri artacaktır. Hayatlarına dokunmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu