Haber

Kocaeli Büyükşehir’den güçlü kadın vurgusu

Ailem Kocaeli Hanımlar Buluşması’nın konuğu yazar Hale Canat, güçlü kadın temasıyla bir röportaj verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Benim Ailem Kocaeli Kadın Buluşması” adı altında başlattığı söyleşilerde, ‘Gücünü Kendi Topraklarından Alan Kadınlar’ temasını ele aldı. Yazar Hale Canat, Leyla Atakan Kültür Merkezi’ndeki söyleşisinde toplum ve aile tarafından kadına biçilen rollere değindi. Kadınların aile içinde bile her zaman güler yüzlü olması gerektiğini belirten Canat, kadınların karamsarlığının yetiştirdikleri çocukları olumsuz etkilediğini vurguladı.

GÜÇLÜ KADIN VURGUSU

Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Çakmak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kocaeli İl Müdür Yardımcısı Kamil Tüylüoğlu ve çok sayıda kadın katıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik çalışmalarına vurgu yapan Başkan Yardımcısı Çakmak, kadının toplumdaki rolüne değindi. Kadınların baş tacı olduğunu belirten Çakmak, kadına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu vurgulayarak güçlü bir kadın olduğunun altını çizdi.

PROGRAMIN AMACI

Toplumun temel taşı olan kadını değerli bir aktör olarak gören Büyükşehir, kadının hayata aktif katılımı için çalışıyor. Toplumun güzelleşmesini kadının gücüne dayandıran Büyükşehir, “Ailem Kocaeli Kadın Buluşması” adı altında kadınların üretkenliğini artırmayı hedefliyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programlarda eğitimden sağlığa, edebiyattan sanata, girişimcilikten istihdama kadar birçok konuya ve alanlarında başarılı örnek isimlere yer veriliyor.

ETKİNLİK TAKVİMİ

Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetleri hakkında https://www.kocaeli.bel.tr/tr/ adresindeki FAALİYET TAKVİMİ yaklaşan etkinlikler bölümünden bilgi alabilirsiniz. Ana Şehir Sağlıklı Yaşam Programı sosyal medya hesaplarından detaylı bilgi alınabilir. https://www.instagram.com/kocaeliannesehir/?hl=tr, https://twitter.com/annesehir, https://www.facebook.com/kocaeliannesehir, https://www.youtube.com/channel /UCDcj_C_surA-UA0kRfB-_pw

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu