Haber

YETEV Başkanı Bilal Erdoğan, güreşçi Cemal Yusuf Bakır’a plaket takdim etti.

Türkiye Yeni Eğitim Vakfı (YETEV) Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen 17 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası’nda 110 kiloda altın madalya kazanan güreşçi Cemal Yusuf Bakır’a plaket takdim etti.

Vakıf bünyesindeki Palet Okulları Çamlıca Kampüsü’nde düzenlenen törene Bilal Erdoğan, şampiyon güreşçi Cemal Yusuf Bakır ve okul yöneticileri katıldı.

YETEV çatısı altındaki Yeni Doğu Okulları öğrencisi Cemal Yusuf Bakır’a plaket ve hediye takdim eden Erdoğan, yaptığı konuşmada Gençlik ve SporBakanlık ile yapılan anlaşma ile başarılı sporcuları antrenman dönemlerinde desteklediklerini vurguladı.

Şampiyon sporcunun babasından pehlivan olduğunu ve 3 erkek kardeşinin güreşle ilgilendiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Yusuf kardeşimiz 2 yıldır Dünya Şampiyonu. Bu yıl bizleri gururlandırdı, bayrağımızı çektirdi ve İstiklal Marşımızı söyledi. Kardeşimizi tebrik ediyoruz. Okullarımızda böyle sporcu kardeşlerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Tebrikler kendisi ve ailesi.Daha nice başarılara imza atacaklar.Allah güç kuvvet versin.”

Cemal Yusuf Bakır da ailesine, okul idarecilerine ve öğretmenlerine teşekkür ederek, “Bu süreçte yanımda oldular. Turnuva devam ediyor, sporcu arkadaşlarıma başarılar diliyorum. İnşallah en güzel sonuçlarla kapatırlar. Beni buraya davet ettiğin için okul.” sözlerini kullandı.

Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

selendi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu