Haber

TOSFED Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Sarıkamış Rallisi’nin hazırlıkları başladı.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olarak planlanan Sarıkamış Rallisi’nin hazırlıkları başladı.

Yarış, Kars Valiliği, TOSFED, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla 23-25 ​​Şubat 2024 tarihlerinde Eksi 36 Spor Kulübü tarafından Sarıkamış ve çevresinde düzenlenecek.

TOSFED Spor Müdürü Murat Kaya ve beraberindeki Mahmut Ayverdi, Atıl Atılgan ve Eksi 36 Spor Kulübü yetkilisi Emrah Çoban, Kars İl Özel İdare ekipleriyle bir araya gelerek ralli için etap çalışmalarına başladı.

Spor Müdürü Murat Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kars Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ziya Polat ile yaptıkları görüşmenin ardından sahada çalışmalara başladıklarını söyledi.

Yarışı sağlıklı bir şekilde yürütmeye çalıştıklarını anlatan Kaya, “Etap çalışmalarımıza başladık. Her şey yolunda giderse şubat ayının 3. haftasında muhteşem bir sezon açılışıyla ilk yarışımızı Kars Sarıkamış’ta gerçekleştireceğiz. Şu anda kar yağdığında araçların rahat gidebilmesi için zemin düzeltmeleri yapıyoruz.” “Yapıyoruz. Keyifli bir organizasyon için çalışıyoruz.” dedi.

Sarıkamış Rallisi’nde gruplar, üç gün boyunca kar ve buzlu zeminde yaklaşık 250 kilometre yol kat edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu