Teknoloji

Telefonunuz yavaşsa panik yapmayın! Bu basit yöntemlerle iPhone’unuz yıldırım hızında çalışacak

Akıllı telefonlar son zamanlarda hayatımızda değerli bir rol oynadı. Günümüzde herkesin cebinde olan akıllı telefonlar hayatımızı birçok alanda kolaylaştırıyor.

Günümüz teknolojisinde hayatımızdan eksik etmeyen akıllı telefonlar, fotoğraf çekmenin yanı sıra iş hayatında da kolaylık sağlıyor.

Ancak telefonlar uzun süreli kullanımlar sonucunda olumsuz durumlar oluşturabilmektedir. Zamanla yavaşlayabilir.

Bir iPhone’unuz varsa ve artık takılmıyorsa endişelenmeyin. Basit yöntemlerle telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

Tarayıcı verilerini temizle

iPhone’unuzu hızlandırmanın en iyi yöntemi internet tarayıcınızı temizlemektir. Safari veya Google Chrome kullanıyorsanız önbelleği temizleyebilirsiniz.

Safari’de tarayıcı verilerini temizlemek için Ayarlar’a gidin ve Safari’yi seçin. Ardından Geçmişi ve Web Sitesi Verilerini Temizle seçeneğine dokunun. Google Chrome kullanıyorsanız uygulamayı açın ve Ayarlar > Gizlilik > Tarama Verilerini Temizle’ye gidin. Verileri temizlemeden önce çerezleri, site bilgilerini ve önbelleğe alınmış belgeleri seçmeyi unutmayın.

Açık sekmeleri kapat

Açık sekmeleriniz varsa, bunları düzenli olarak kapatmayı unutmayın. Telefonunuz hala yavaş çalışıyorsa lisanslı ve güvenli bir antivirüs programı kurabilirsiniz.

Gereksiz belgeleri yedekleyin ve silin

Telefonunuzdaki gereksiz dokümanları yedekleyip silerseniz telefonunuzun RAM’i açılacak ve daha hızlı çalışacaktır. App Store’da ücretsiz olarak sunulan Battery Saver gibi bazı uygulamalar gereksiz bilgileri temizler ve telefonunuzun hızını artırır.

erdemlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu