Yaşam

Taha Duymaz’ın hatırası annesi tarafından yaşatılıyor: Herkes emir veriyor

Taha Duymaz, 1 Eylül 2003 tarihinde Hatay’ın Yayladağı ilçesinde doğdu. Duymaz, “en büyük tutkum” dediği yemek yaparken çektiği görüntülerle tanınıyordu. Elindeki imkanlarla hazırladığı yemekleri Instagram hesabından paylaşan aşçı, kısa sürede binlerce kişinin takip ettiği hesaplardan biri oldu.

6 Şubat sabahı Antakya’da kardeşleri Melek Duymaz ve Umut Duymaz ile birlikte teyzesinin evinde bulunan fenomen aşçı, depremlerde enkaz altında kalarak hayatını kaybetti.

OĞLU İÇİN MUTFAKTA…

Anne Meryem Duymaz, oğlunun hatırasını yaşatmak için mutfağa gitmeye karar verdi. Taha Duymaz’ın bir arkadaşı, haberi olmadan fotoğrafını sosyal medyaya yükledi. Bu görselin çok sayıda beğeni almasının ardından anne Duymaz kendi adına hesap açılmasını istedi.

Üç çocuğunu depremde kaybeden anne, tandırda ve mutfakta yenen yemeklerin görüntüleriyle kısa sürede geniş izleyici kitlesine ulaştı.

‘HERKES SİPARİŞ VERİYOR’

Sözcü’nün haberine göre Meryem Duymaz, “Üzüldüm ama çalıştıkça içim rahatlıyor. Taha’nın hatırasını yaşattıkça içim rahatlıyor. Ekmek yaparım, kekik toplamak için dağlara çıkarım. Çok mutlu oldular, herkes beni arayıp soruyor. Taha’nın hayranları sevindi. Fotoğraflarımın çekilmesini istemedim. Taha’nın arkadaşı alıp sosyal medyaya koydu. Sonra yemek yapmaya başlayınca rahatlamış göründüm, devam ettim. Herkes sipariş veriyor. Paketleyip kargo ile gönderiyorum. Mutfaktan çıkmak istemiyorum. Hepsi Taha’dan bana bir hatıra. Taha olmadan mutfak yetim kaldı. Bu tür işler benim için çok zor oluyor” dedi.

mihaliccikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu