Ekonomi

Şehit yakınları ve gazilere eylül ayında 12,4 milyon lira ödeme yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 15 Temmuz şehitlerinin yakınları ve gazileri ile Beşiktaş’taki terör saldırısında şehit olanların yakınları ve diğer hak sahiplerine eylül ayında 12,4 milyon lira ödeme yapıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı, 15 Temmuz’da şehit ve gazi yakınlarına toplam 11,9 milyon lira, şehit yakınlarına ise 503,5 bin lira yardımda bulundu. Eylül 2023 ödemesi olarak Beşiktaş’ta düzenlenen terör saldırısında şehit olan vatandaşlar ve diğer hak sahipleri. Böylece 2023 yılı Eylül ayında hak sahiplerine toplam 12,4 milyon lira ödeme yapılmış oldu.

Şehit ve gazi yakınlarına maddi ve manevi destek sağlamak amacıyla 13 Temmuz 2019 tarihinde kurulan ve Mütevelli Heyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın başkanlığında kurulan Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı , yararlanıcılara ödeme yapar.

İstanbul Beşiktaş’ta darbe girişimiyle düzenlenen terör saldırısında şehit olanların yakınlarına aylık maddi destek sağlamak amacıyla kurulan Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı aracılığıyla toplam 3.082 kişiye maaş bağlanıyor. 15 Temmuz.

Vakıf, kuruluşundan bu yana tüm faydalanıcılara 367,4 milyon lira yardımda bulundu.

Vakıf, 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası ile Beşiktaş’taki terör saldırısı sonrasında toplanan meblağı kamuya ait bağlı bankalarda ücretlendirerek şehit yakınları ve gazilere aylık düzenli maddi destek sağlıyor.

Vakfın banka hesaplarında 1 Eylül 2023 itibarıyla toplam 204,8 milyon lira bulunuyor.

haberarsuz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu