Ekonomi

Sami Şahin: TSE’nin verdiği belgeler Avrupa’da ve dünyada kabul görüyor

TSE Lideri Mahmut Sami Şahin, Konya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen “TSE Sektör Buluşmaları” programında TSE’nin ülke sanayisinin gelişimine yönelik faaliyetlerde bulunduğunu belirtti.

Türkiye’yi standartları belirleyen ülke haline getirmek için adımlar attıklarını ifade eden Şahin, “Hedeflerimizi bu doğrultuda belirliyoruz. Enstitü olarak belgelendirme, belgelendirme, muayene-belgelendirme-belgelendirme-belgelendirme-belgelendirme gibi tüm hizmetleri verebilecek güçlü bir yapıya ulaştık. uygunluk değerlendirmesi alanında kamunun ve iş dünyasının ihtiyaç duyduğu gözetim ve test hizmetleri.” konuştu.

TSE’nin verdiği belgelerin Avrupa’da ve dünyada kabul gördüğüne işaret eden Şahin, şöyle konuştu:

“Ülkemizin 2023, 2053, 2071 vizyonu doğrultusunda, katma maliyeti yüksek üretim, sanayide verimliliğin artırılması ve dijital dönüşüm alanlarında standardizasyon ve uygunluk değerlendirme hizmetleri ile yenilikçi mal veya hizmet üretiminin temellerini atıyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın hedef olarak belirlediği “Bir yandan girişimciliği desteklerken, diğer yandan da bu alandaki tecrübe ve birikimlerimizle hem kendi coğrafyamızdaki ülkelere hem de İslam dünyasına öncülük ediyoruz. dünya. Kültür ve inanç coğrafyamızda, diğer ülke belgelendirme kuruluşlarının altyapılarını güçlendiriyor, faaliyetlerini esas alıyoruz.”

Şahin, iş dünyasının talepleri ve sektördeki gelişmeler doğrultusunda hizmet çeşitliliğini artırdıklarını belirtti.

Programda TSE uzmanları sunum ve kurumsal çalışmalar hakkında bilgiler paylaştı.

Etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Konya Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükegen, daire başkanları, sanayiciler ve davetliler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu