Haber

Özgür Özel kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği nedir? Bedava Özel hayat!

Ücretsiz Özel DSÖ? Siyasi gündemin öne çıkan isimleri arasında yer alan Özgür Özel’in kim olduğu merak ediliyor. Peki Özgür Özel kimdir? Özgür Özel kaç yaşında, nereli, mesleği nedir? Özgür Özel hayatı haberimizde…

ÖZGÜR ÖZEL KİMDİR?

21 Eylül 1974 Manisa doğumlu Özgür Özel, Türk siyasetçi ve eczacıdır. 24, 25, 26 ve 27. dönem Manisa milletvekilliği yapmaktadır. 24 Haziran 2015 tarihinden itibaren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Özgür Özel’in Eğitim Hayatı

21 Eylül 1974’te Manisa’da Talat ve Şükran’ın çocuğu olarak dünyaya gelen Özgür Özel, ilköğrenimini Manisa Merkez Gazi İlkokulu’nda tamamladı. Orta ve lise eğitimine İzmir’de Bornova Anadolu Lisesi’nde başlamış, son sınıfta Manisa Lisesi’ne giderek oradan mezun olmuştur. Bornova Anadolu Lisesi ve Manisa Lisesi Almanca Bölümünü bitirdikten sonra 1997 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldu.

Özgür Özel’in Eczacılık Kariyeri

Özel, üniversiteden mezun olduktan sonra 2011 yılında yapılan seçimlerde milletvekili seçilene kadar serbest eczacılık mesleğini sürdürmüştür. Türk Eczacıları Birliği (TEB). Ayrıca eczacılık mesleği boyunca 163 kongre ve konferansta yazılı ve sözlü bildiri, sunum ve panel görevini üstlenmiştir. Uluslararası Eczacılık Federasyonu, Avrupa Birliği Eczacılık Kümesi ve Avrupa Eczacılık Forumu üyesidir.

Özgür Özel’in Siyasi Hayatı

Özel, 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Manisa Belediye Başkan adayı oldu, ancak seçilemedi. 2011 Türkiye genel seçimlerinde CHP Manisa milletvekili olarak ilk kez meclise girdi. 2014 yerel seçimlerinde aynı partiden Manisa Büyükşehir Belediye başkan adayı oldu ancak tekrar seçilemedi. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde CHP Manisa milletvekili olarak yeniden Meclis’e girdi. Cumhuriyet Halk Partisi 18. Olağanüstü Kongresi’nde CHP parti meclis üyeliğine seçildi. Milletvekili olduğu dönemde TBMM Sağlık Komisyonu ve CHP Cezaevlerini İnceleme Komisyonu üyeliği yaptı. 24 Haziran 2015 tarihinde CHP Küme Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

Çağdaş Gazeteciler Derneği ve Kemalist Fikir Derneği tarafından verilen 2015 Uğur Mumcu Yılın Siyasetçisi Ödülü’nü aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu