Haber

Kayseri Kocasinan Belediyesi’ne ‘villa’ geliri

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yapılan yatırımlar sayesinde Kayserililerin eşsiz manzarayı seyretmekten keyif aldığı Kuşçu’ya ayrı bir cazibe kattıklarını vurgulayarak, yaptıkları ihalelerde bunun en büyük göstergesi olduğunu söyledi.

İhaleler, yoğun talep üzerine Kocasinan Belediyesi otoparkında yapıldı. Meclis nezdinde yapılan müzayedelerde mavi ve yeşilin ortada olduğu Kuşçu Mahallesi’nde 16, Gömeç Mahallesi’nde 8 villa olmak üzere toplam 24 adet taşınmaz satışa sunuldu.

“Hayırlı olsun” temennisiyle ihaleyi açan Önder Çolakbayrakdar ile katılımcılar arasında zaman zaman tatlı pazarlıklar yaşandı. Önder Çolakbayrakdar, ihaleye yoğun ilgi gösteren katılımcılara teşekkür ederek; “Bölgemizin ve şehrimizin gelişmesi, Kocasinan’ımızın daha da güzelleşmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Özellikle vatandaşlarımızın günün yorgunluğunu atmalarını sağlayacak sosyal alanlar inşa ediyoruz. Bunlardan biri de Kuşçu Bölgesi. Mavi ve yeşilin tam ortasında yer aldığı Kuşçu’nun şehrin sosyal hayatına renk katması ve bir hobi mekanı haline gelmesi için çalışıyoruz. Bu kapsamda Kuşçu’da bungalov evlerin olduğu bir tatil köyü kurduk. Yamula Barajı kıyısında 7’den 70’e her kesime hitap eden oturma alanları, piknik alanları gibi farklı sosyal mekanlar ve olanaklar oluşturduk. trekking yapılabilecek yürüyüş parkurları ile şehrin stresinden kurtulun. Özellikle motor tutkunları, bisiklet tutkunları ve olta balıkçıları için özel çalışmalar ve etkinlikler düzenliyoruz. Son olarak bölgeye kazandıracağımız kano ve yelken tesisi ile ilimizde su sporlarının yapılabileceği bir yer faaliyete geçecek. Renkli ve farklı su sporlarının yapılacağı, gençler ve su sporları tutkunları başta olmak üzere herkesin ilgi gösterebileceği bir aktivite merkezi olacak. Kuşçu’yu şehrin sosyal hayatına renk katacak bir bölge haline getireceğiz. Bu vesileyle hem Kocasinan sakinlerine hem de taşınmazları alan vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Kocasinan Belediyesi ihalelerden toplam 44 milyon 180 bin lira kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu