Ekonomi

İşte Türkiye Sigorta’nın yeni genel müdürü

Türkiye Sigorta’dan KAP’a yapılan açıklamaya göre; 16 Ocak 2019 itibari ile Güneş Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak göreve başlayan ve devlete ait sigorta ve emeklilik şirketlerinin birleşmesi sürecinde görev alan Atilla Benli, 3 Ağustos prestiji ile görevinden ayrıldı. 2023.

3 Ağustos 2023 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul toplantısının ardından yapılan toplantıda alınan karara göre Taha Çakmak, gerekli izin süreçlerinin ardından Türkiye Sigorta ve Turkey Hayat Emeklilik Genel Müdürlüğü’ne atanacak.

3 Ağustos’ta gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul’da Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in yönetim kurulu üyeleri de belirlendi. Yönetim kurulu üyeliğine Aziz Murat Uluğ, Taha Çakmak, Murat Akgüç, Muhammed Mahmut Er, Fatma Özkul ve Murat Akbalık seçildi. Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in yönetim kurulu başkanlığına Aziz Murat Uluğ, başkan yardımcılığına ise Taha Çakmak getirildi.

Taha Çakmak kimdir?

1981 yılında Elazığ’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden onur öğrencisi olarak mezun oldu.

2004 yılında Deloitte Touche & Tohmatsu’da Murakıp, 2005 yılında Sosyal Sigortalar Kurumu’nda Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra Ziraat Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu’nda Müfettiş, Operasyon Merkezi Daire Başkanı, İş Tasarımı Müdür, 2005-2019 yılları arasında Ankara Perakende Şube Müdürü, İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı ve Ankara Kamu Kurumları Şube Müdürlüğü görevlerini üstlendi. 2019-2021 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Çakmak, 13 Ekim 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına atandı.

kocaali-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu