Haber

Gazzeli doktor: Ne yakıt verdiler, ne ilaç verdiler, yardımlar İsrail’in kontrolünde

Gazze’de 3 bin 38 çocuk öldürüldü. “Bu millet bombadan ölmezse açlıktan, susuzluktan, enfeksiyondan ölecek.” Sağlık sisteminin çöktüğünü söyleyen Şifa Hastanesi Doktoru Fadya Malhis, hastanedeki durumu şu sözlerle anlattı:

“Şifa Hastanesi’nde zor durumdayız. Koridorlar yaralılar ve yaralı çocuklarla dolu. Doğru dürüst ilaç girmedi. Getirdikleri tırlarda sadece kefen, eldiven ve maske var ama ihtiyacımız olan tıbbi malzeme yok. İhtiyacımız olan cerrahi malzeme gönderilmiyor. Henüz gelmedi. Ne yakıt ne ilaç verdiler. Hepsi İsrail yönetimindeki ülkeye giriyor. Gelen tırları arayıp istedikleri malzemeleri getiriyorlar. Hastalar ve hastalar Buradaki yaralılar ölmeye mahkum. Eğer bu millet bombadan ölmezse açlıktan, susuzluktan, enfeksiyondan ölecekler. Kimse yardımcı olmuyor. Kimse bu İsraillilere “dur” demiyor. “Bütün dünya ona yardım ediyor ve ne yazık ki Milletimizin bu haline bakarak ölüyoruz. Zavallı Gazze’yi kimse görmüyor.”

“Lütfen bu savaşı artık durdurun”

Doktor Fadya Malhis, “Katliam devam ediyor. Yoksul aileler evlerini terk etti. 32 haftalık hamile kadın erken doğum yaptı. 2,5 yaşındaki kızı şehit oldu. Yeni doğan çocuğu yoğun bakımda. Yaralı… Korkunç manzaralar, insanlar yanmış, parçalanmış, cansız bedenlerle geliyor. “Çok şükür enkaz altından canlı olarak kurtarılıp buraya getirildiler. Bu kan akışını ne zaman durduracağınızı bilmiyoruz. Lütfen bu kan akışını, bu savaşı durdurun” dedi.

KAYNAK: TRT HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu