Haber

Fatih Altaylı ve Candaş Tolga Işık’tan Hükümete ‘100. Yıl’. ‘Yıl’ tepkisi!

Cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarının Hamas ile İsrail arasındaki çatışmalar nedeniyle iptal edilmesi tepki çekmeye devam ediyor. Son olarak ünlü gazeteciler Candaş Tolga Işık ve Fatih Altaylı duruma tepki gösterdi.

TRT daha önce, Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları kapsamında düzenleyeceği eğlence odaklı konser ve gösterileri “Gazze’de yaşanan endişe verici insanlık dramı nedeniyle” ileri bir tarihe ertelediğini açıklamıştı.

Türkiye’nin önde gelen gazetecilerinden Candaş Tolga Işık ve Fatih Altaylı, hükümetin Cumhuriyetin 100. yılına yakışan kutlamalardan uzak olduğunu savundu.

Altaylı, bugünkü yazısında, “Cumhuriyet’in 100. kuruluş gününün arifesinde ‘Büyük Filistin Mitingi’ düzenliyorsunuz.”

Altaylı ayrıca şu sözlerle hükümeti hedef aldı:

‘O kadar açık, bu kadar açık, bu kadar açık ki, bu ülkenin en kutsal milli günü olan ve ertesi gün kutlanacak olan 100. Cumhuriyet Bayramı’nı gölgede bırakmayı hedefliyorsunuz!’

Gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabından iptal edilen 100. yıl programlarına sert tepki gösterdi.

Işık, ‘ Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları da iptal edildi. Elbette İsrail katliamını kınıyoruz, Filistin’in yanındayız ama bunu göstermek için neden bu milletin, bu devletin 100 yılda bir gerçekleşebilecek en anlamlı gününü iptal ediyoruz? Orada ne yapmalı!’İfadelerini kullandı.

İşte o yazı

derelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu