Haber

Destici, İmamoğlu’nun olaylı mitingiyle ilgili konuştu: Dadaşlar size meydanı boş bırakır mı?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu dün Erzurum’da düzenlediği mitingde 100-200 kişilik bir grubun taşlı saldırısına uğradı. Saldırıda mitinge katılan onlarca kişi yaralanırken, olaylarla ilgili başlatılan soruşturmada gözaltına alınanların olduğu bildirildi.

DESTİCİ CANLI YAYINDA OLAYLARA İTİRAZ ETTİ

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici canlı yayınında Erzurum’da yaşanan gerginliğe değinerek yeni bir tartışmanın fitilini ateşleyecek ifadeler kullandı.

“KAYIP OLDUĞUNU ANLIYORLAR, PROVOKASYON YAPIYORLAR”

CNN Türk ekranlarına konuşan Destici, Ekrem İmamoğlu’nun valiliğin gösterdiği noktada miting yapması gerektiğini söyleyerek, “Kaybettiklerini anladılar, tahrik ediyorlar” dedi.

“BÜYÜK İSTANBUL BULUŞMASINA GÖLGE OLMAK İSTİYORLAR”

Destici sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz prensip olarak şiddeti tasvip etmiyoruz. Kimden gelirse gelsin şiddeti tasvip etmiyoruz. Bu olayda bir provokasyon var. Üstelik Büyük İstanbul Mitingi günü Cumhurbaşkanımıza gölge düşürmek için yapılmıştır. Terör örgütleri var, terör var. tahrik ediliyorlar valiliğin belirlediği miting alanları var orda toplantı yapmıyorsunuz şehrin göbeğine gidiyorsunuz orada da pkk kitlesi var.

“İMAMOĞLU DÖNÜP KENDİNE BAKMALI”

Erzurum, kahramanlık timsali Nene Hatunların şehridir. Dadaşlar meydanı size boş mu bırakacak? PKK ve işbirlikçileri meydanı boş bırakmayacak. Bence Vali’yi suçlamak yanlış, diğer yetkililer, İmamoğlu dönüp kendine bakacak. Sen bir devlet adamısın, Valiliğin sana gösterdiği yere gidip miting yapacaksın. Kaybettiklerini anladılar, kışkırtıyorlar.”

haber-soke.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu