Haber

Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu; Bir Deprem Bölgesinde Geceyi Çadırda, Yerdeki Yatakta Geçiriyor: “Kız ‘Anne Ayağım Yok’ Dediğinde, Anne ‘Senin Ayağın…’

HABER: TAMER ARDA ERŞİN – Kamera: FURKAN ERDEM

Millet İttifakı ‘nin cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geceyi Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesindeki deprem bölgesinde çadırda ve yer yatağında depremzedelerle birlikte geçiriyor. Kılıçdaroğlu, “Ben depremzedeleri hastanede ziyaret ederken kiminin kolu kiminin ayağı yoktu. Gerçekten çok büyük bir dram. Bir kız ‘Anne benim ayağım yok’ dedi, anne” dedi. ‘Ayağın olurum, iki ayağım var’ dedi, bunlara da şahit oldum.” Büyük acı. Hep birlikte üstesinden geleceğiz, inşallah” dedi.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, depremzedelerin sorularını dinlemek için gittiği Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde vatandaşlarla birlikte çadırda kalıyor. Kılıçdaroğlu geceyi yer yatağında geçirecek.

Kılıçdaroğlu, son durumu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile istişare etti. Kılıçdaroğlu daha sonra CHP’li Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, Mansur Yavaş ve CHP’li yöneticilerle ateş başında kısa süre sohbet edip çay içti.

Kılıçdaroğlu, CHP yöneticilerinden hiçbirinin deprem bölgesine resmi araçla gitmediğini belirterek, “Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkanları dahil hiçbirimiz resmi aracımızla bir yere gitmedik. Sizin gibi, minibüse bindik dolmuşlarla gittik. Hep var olan sorunları dinlemek istedik. Beraber gezdik” dedi.

Nurhak’a ait bir vatandaş Kılıçdaroğlu’na, “Sizler grup başkan yardımcısıyken ilçemizin Nurhak bankası yoktu, şimdi hiçbir şeyimiz yok” dedi. Nurhak’a depremin ardından CHP’li belediyelerin yardım ettiğine dikkati çeken Yurttaş, “Ankara Büyükşehir’den Nurhak’a bir lokma, bir bardak su geldi” dedi.

Dayanışmanın önemine vurgu yapan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Bütün bu yaraları saracağız. Dayanışma kültürüyle bütün bu yaraları saracağız. Merak etmeyin. Yeter ki birlik olalım ve dayanışma kültürünü geliştirelim, bütün bu sorunlar aşılır. arkanda hayatını kaybedenler var yaralananlar var geçmiş olsun dileklerimizi ileteceğiz depremzedeleri hastanede ziyaret ettim kiminin kolu kiminin ayağı yokken nitekim öyle oldu Harika bir dram.Bir kız “Anne benim ayaklarım yok” deyince anne “Ayağın olurum, iki ayağım var” dedi.

Kaynak: ANKA / Yeni

haberugurludag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu