Haber

‘ÇİTOS’ İSİMLİ KEDİ ENKAZDAN ÇIKMAYINCA ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLADI

Hatay’ın KAHRAMANMARAŞ merkezli iki ayrı depremin vurduğu 10 ilden biri olan Antakya’daki ‘Atilla Eren Apartmanı’nın enkazından ‘Çitos’ isimli kedi tüm çabalara rağmen çıkarılamadı. hayat belirtisi.

Antakya ilçesindeki 11 katlı Atilla Eren Apartmanı, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan iki depremde daha yıkıldı. Bölgede çalışmalar devam ederken, bugün sabah saatlerinde apartmanda arama kurtarma çalışması yeniden başladı. Harun Kılıç ve Sinem Kılıç ile ‘Çitos’ isimli kedileri de enkaz altında kaldı. Çitos’un enkazda olduğunu fark eden annesi, Harun Kılıç’ın dışarı çıkması için defalarca seslendi. Ancak Çitos enkazdan çıkmadı. Aksine enkazın içine kaçtı. Bunun üzerine aile, enkazda yaşam belirtisi olabileceği düşüncesiyle durumu yetkililere bildirdi ve arama kurtarma çalışması başlatıldı. Gruplar önce hassas sismik akustik dinleme cihazı ile enkazı dinledi. Enkazdan nabız sesi gelmesinin ardından bu kez termal kamera ile enkaz incelendi. AFAD, itfaiye ekipleri ve madenciler enkazı arama çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan Atilla Eren Apartmanı’nın hemen yanında yer alan ve enkaz altında Hataysporlu futbolcu Atsu ile Sportif Direktör Taner Savut’un bulunduğu Rönesans Residence’ta çalışmalar devam ediyor. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarda şu anda her iki isme de ulaşılamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu