Haber

Başkan Sandal, “Acımızın tarifi yok”

Türkiye’yi kasıp kavuran depremin ardından yardım çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, depremin ilk gününden itibaren yardımsever vatandaşların da desteğiyle TIR’ları ihtiyaç malzemeleriyle buluşturdu.

Başta gıda erzakı, su, battaniye ve çadır olmak üzere bölgeye yüz binlerce hayati eser gönderen zabıta ekipleri, Hatay’da arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Önder Sandal, “Bayraklı Belediyesi ve Bayraklı halkı olarak var gücümüzle depremzedelerimizin yanındayız” dedi.

EKİPMAN DOLU RÖMORK GÖNDERİLDİ

Depremin ilk gününden bu yana yardım çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, son 5 günde 300 binden fazla temel ihtiyacı tırlarla deprem bölgesine ulaştırdı. Çadır, battaniye, iletişim araçları, barınma ekipmanları, bebek maması, hijyen ekipmanları, başta su ve temel gıda maddeleri olmak üzere tıbbi malzemeler gecikmeden depremzedelere ulaştırıldı. Osmangazi Hizmet Binası’nda yardım toplanmaya devam edildiği bildirildi.

YIKAMALARIN BAŞINDA YETKİ EKİPLERİ

Bayraklı Belediyesi tarafından Hatay’a gönderilen uzman polis ekipleri, arama kurtarma ve yardım dağıtım çalışmalarını sürdürüyor. Görevlendirildikleri enkazlarda hayat kurtarmaya çalışan gruplar, deprem bölgesine gönderilen yardımları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.

“KALBİMİZ ORADA”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Duyduğumuz acı tarif edilemez. Bayraklı Belediyesi ve Bayraklı halkı olarak tüm gücümüzle ve yüreğimizle depremzedelerimizin yanındayız. Desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu