Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi Serik Çandır Toptancı Hali’ni yeniledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Serik Çandır Toptancı Hal’de başlattığı yenileme ve modernizasyon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yerel kalkınma ilkesiyle üretimden pazara her alanda tarım sektörüne desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Antalya’da yeni salonlar inşa eden Büyükşehir Belediyesi, kurul üyeleri ve üreticilerin daha iyi hizmet verebilmesi için mevcutları modernize ediyor. Serik ilçesinde yaklaşık 50 dönüm üzerinde 68 işyerinin bulunduğu meclisin bulunduğu Çandır Toptancı Pazarı, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilendi.

“Çatı yalıtımı üretimi tamamlandı”

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalarda halının yıpranan yerleri yeniden düzenlenerek daha modern hale getirildi. Çandır Çarşısı’nda bugüne kadar ihmal edilen kanalizasyon sorunu da çözüldü. Yıllardır bakımsız kalan depo binalarının dış cephe tadilatı ve çatı izolasyon imalatlarını tamamlayan gruplar, idari binada iç ve dış cephe tadilat ve düzenleme çalışmalarını gerçekleştirdi.

“Salon yolları asfaltlandı”

Son olarak asfalt çalışması yapılıyor. Çalışma tamamlandığında devletin tüm orta ve kavşak yolları asfalt olacak. Çandır Yas Zerzevat ve Meyve Komiteciler Derneği Lideri Süleyman Demir, tüm esnafı temsilen dernek başkanı olarak Muhittin Böcek Önder’e dertlerini ilettiğini, Başkan Böcek’in de giderileceğini söyleyerek gerekli çalışmayı yaptığını söyledi. Demir, “Halımızda yıllardır çözülemeyen foseptik çukuru sorunu vardı. Çözüldü. Dükkanlarımızın çatıdaki sızdıran kısımları yapıldı. Boyalar yapıldı ve şu anda asfalt son aşamaya geldi. Muhittin Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Muhittin Böcek sözünü söyledi. Çalışmalar devam ederken bizzat arayıp işlerin nasıl gittiğini sordu.”

Çarşı esnafından Mustafa Başaran, “Asfalt ve alt yapı sorunları hep ertelendi ve çözüldü. Bu geçmişten günümüze önemli bir durum. İlk karpuz hasadı burada başlıyor.” – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu