Haber

7 ülkeden 53 sporcu depremzedelere moral vermek için Hatay’da bir araya geldi.

– Harap kent Hatay’da 7 ülkeden 53 sporcu, depremzedelere moral vermek için asker meydanına gitti.

HATAY – Depremin yaşandığı Hatay’da, Hatay Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde depremden etkilenen vatandaşların moralini yükseltmeyi amaçlayan 12. Aba Güreş Oyunları’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Yüzyılın felaketinden en çok etkilenen Hatay’da, yaraların sarılması, vatandaşların sporla morallendirilmesi ve 5 bin yıllık kadim spor Aba’nın tanıtılması amacıyla 12. Aba Güreş Oyunları düzenlendi. Dünyaya güreş. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetinde 7 ülkeden 53 sporcunun katılımıyla Antakya EXPO alanındaki amfi tiyatroda gerçekleştirilen şampiyonaya depremzede vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Şampiyonaya kendi imkanlarıyla katılan sporcular; 60, 70, 80 ve +90 kilo kategorilerinde ter döktü. Maçlar sonunda dereceye giren sporcular madalya ve ödüllerini Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Dünya Aba Güreş Federasyonu yöneticilerinin elinden aldı.

“Bu süreçte toparlanması gereken halkımızın da morale ihtiyacı var.”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Prof.Dr. Lütfü Savaş, depremden etkilenen vatandaşların morali için kendi imkanlarıyla şampiyonaya katılan sporculara teşekkür ederek; “Bu süreçte toparlanması gereken halkımızın da morale ihtiyacı var. Şehrimizi ve diğer şehirlerimizi daima birlikte geliştirirken, moral motivasyona katkı sağlamak amacıyla özellikle profesyonel ve amatör üst lig takımlarımızla yeniden maçlara başladık. Ayrıca Aba Güreşleri’nde her yıl uluslararası bir şampiyona düzenliyoruz. 12. kez oldu. Dünyanın her yerinden insanların gelip Hatay’ın ve diğer illerin durumunu görmesini istedik. Biz bu Aba Güreşlerine devam edelim diye devam ettik. Unutturmak ve unutturmamak için. Bugün yurt dışından kendi imkanlarımız ile buradayız ve güreşimize, manevi motivasyonumuza, halkımızın huzuruna katkıda bulunduk. “Tüm sporcu ve sporcularımıza teşekkür ediyorum. Tabii ki Türkiye’den katılan tüm sporcu ve sporculara teşekkür ediyorum” dedi.

“Bugün birçok ülkeden sporcuyla güreştik ve başa baş yarıştık.”

Deprem mağduru Hataylı sporcu Fatih Önalan, şampiyonanın düzenlenmesinde büyük emeği geçen Başkan Lütfü Savaş’a şükranlarını sunarak, “Öncelikle Başkanım Lütfü Savaş’a teşekkür ediyorum. Bu şampiyonayı kim organize etti. Çok büyük bir depremden kurtulduk. Bu bize moral verdi. Bugün birçok ülkeden buradayız “Sporcularla güreştik, kafa kafaya yarıştık. Çok terledik. Çok şükür şampiyon olmayı başardık. Ben de depremzedeyim, çok şükür sporu bırakmadım” dedi.

Depremzede Duran Korkmaz, kendileri için izleme keyfi yüksek bir şampiyona yaşandığını belirterek, “Depremden sonra böyle bir etkinlik beklemiyordum. Bu şampiyonayı düzenleyen başkanımıza ve sorumluluğunu üstlenenlere teşekkür ediyorum. Bizim için güzel bir izleme ve izleme keyfi. Ata sporumuzu sürdürüyoruz” dedi.

habercifteler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu